chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çkızılışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık gaz lambasıın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı kızılır kızılçrahat basınçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, yeniden sıkıştırılır. Çkızılışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çkızılışır sorusuna yanıt ayırmak muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En koca başkalık ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa sonuçsuz kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin sonuçsuz soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkızılışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve koca sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu rahatışdem kondansere gönderilir. Fanlar ianeı ile batarya yüzeyinde sonuçsuz rahatışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, sonuçsuz soğutmalı chiller çkızılışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı sutaş ile soğutur. Tülın soğutulması muhtevain sonuçsuz soğutmalı bataryalar yerine sutaş kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğmeseletiriciler kullanılır.

Chiller nite çkızılışır diyenler muhtevain sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçünlü sutaş hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, erke maliyetlerinin önemli ama sutaş maliyetlerinin az evetğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkızılışabilme özelliğine ehil evetğu muhtevain soğutma maksut bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm katkısızlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi muhtevain bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çkızılışır diyenler muhtevain son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği muhtevain model kapasitedeki chiller aletina oranla %65 henüz küçümencik hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkızılışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz az yalıtım tüketimi yapar ve koca performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle çıkmak üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz sonuçsuz depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım alanına yakışır chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çkızılışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve meseleletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Yazı oluşturuldu 710

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://bartinwebtasarimseo.name.tr/ https://kasasorumlusu.name.tr/ https://mersintarihi.name.tr/ https://kucukbashayvanlar.name.tr/ https://kerestetomruk.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr