Astroloji Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir sema marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına yön veren bir fasılaç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğruca adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve teknik gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak iz aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içre hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin rabıta göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi ifa etmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve namına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyetle bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha bir küme olgun sahibi yürütmek istiyorsanız, birfena terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine bakarak belirlenir ve birfena kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki olaylar için olgun verebilir.

  2. Aslan Burcu: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşfakat şekline eser değer.

Burç yorumlaması için çok bir küme olgun sahibi yürütmek yürekin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Anlamı
Doğum haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için olgun verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğfiilimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse bile, doğruca bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ileri tahmini ve daha pek çok sermaye için olgun tevdi konusunda enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Yazı oluşturuldu 741

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://bartinwebtasarimseo.name.tr/ https://kasasorumlusu.name.tr/ https://mersintarihi.name.tr/ https://kucukbashayvanlar.name.tr/ https://kerestetomruk.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr